Historie

Z historie Evangelizační exploze

EE založil v roce 1962 Dr. D. James Kennedy. Jako mladý pastor sledoval, jak všechny jeho pokusy o růst jeho prvního sboru nejsou k ničemu. Návštěvnost sboru klesala. Při vzpomínkách na tyto těžké časy řekl: „Bylo zřejmé, že půjde-li to takto dál, zbývají mi dva a půl měsíce služby, než budou kázat pouze své ženě – a ona vyhrožovala, že půjde do jiného sboru na konci ulice!“

V této době, kterou nazval nejtemnějším bodem své služby, dostal pozvání k účasti na evangelizačních shromážděních. Měl tak možnost sledovat svého přítele, jak s lidmi hovoří o duchovních věcech. Po návratu získané zkušenosti rozpracovával a jeho sbor začal růst ze 17 na 2000 členů.

Když si James Kennedy uvědomil, že takto nemůže pracovat sám, udělal výcvik k vydávání svědectví základem své služby. V roce 1967 byl jeho sbor označen jako nejrychleji rostoucí sbor v Americe. V roce 1972 byla vytvořena oficiální EE s vlastními zaměstnanci a řídící radou.

V dnešní době byly materiály EE přeloženy do více než 70 jazyků a semináře se konaly ve všech národech světa. Nicméně ještě zůstává vykonat mnoho práce, zejména rozvinout silné domácí služby v každém národě.

EE je nedenominační nezisková misijní organizace, jejíž fungování je závislé na milosti našeho Pána a darech jeho lidu.

Podle statistik jenom v roce 2018 učinilo při evangelizacích během kurzů EE rozhodnutí následovat Ježíše Krista 14 milionů lidí na celém světě.

Evangelizační exploze v České republice

V roce 2014 byl za pomoci rakouského školícího centra Evangelizační exploze běh EE obnoven i v České republice a v letech 2015-2023 uskutečnilo 41 kurzů Klasik s více než 155 absolventy.